Проверяват случай с 15-годишен младеж, заснет да шофира с над 150 км/ч край Сеслав

Полицията в Разград извършва проверка по случай, свързан с непълнолетен младеж, заснет да управлява автомобили с много висока скорост по пътя към кубратското село Сеслав.

Разследването е започнало, след като в социалните мрежи е бил разпространен видеоклип, предизвикал широк обществен интерес.

По информация на Областната дирекция на МВР – Разград, служители на Районното управление в Кубрат са се самосезирали след публикация в групата „Лудостта по пътищата на България. Нека я спрем заедно“. На видеозаписа се вижда как непълнолетно момче управлява два различни автомобила със скорост, която според публикуваната информация надхвърля 150 км/ч. Твърди се, че кадрите са заснети именно по пътя към село Сеслав.

В хода на проверката е установено, че автомобилът „БМВ“, показан във втората част на видеото, е собственост на 52-годишен жител на село Сеслав. Според полицията той е баща на 15-годишното момче, което се вижда зад волана. Бащата и синът са били установени и отведени в Районното управление в Кубрат, където са дали обяснения по случая.

По данни, предоставени от непълнолетния, вторият автомобил – „Фолксваген“, е собственост на семейни приятели, които живеят във Франция. За изясняване на всички факти разследващите са иззели мобилен телефон, който ще бъде подложен на експертна проверка с цел анализ на съдържащите се в него данни и видеоматериали.

До окончателното приключване на проверката на бащата е съставен протокол за предупреждение. От полицията съобщават, че работата по случая продължава, като предстои да бъдат изяснени всички обстоятелства около заснетото управление на автомобилите и евентуалните нарушения на Закона за движението по пътищата.





Блог Сеслав
Коментирай

Публикуване на коментар

0 Коментари