
Полицията в Разград извършва проверка по случай, свързан с непълнолетен младеж, заснет да управлява автомобили с много висока скорост по пътя към кубратското село Сеслав.
Разследването е започнало, след като в социалните мрежи е бил разпространен видеоклип, предизвикал широк обществен интерес.По информация на Областната дирекция на МВР – Разград, служители на Районното управление в Кубрат са се самосезирали след публикация в групата „Лудостта по пътищата на България. Нека я спрем заедно“. На видеозаписа се вижда как непълнолетно момче управлява два различни автомобила със скорост, която според публикуваната информация надхвърля 150 км/ч. Твърди се, че кадрите са заснети именно по пътя към село Сеслав.
В хода на проверката е установено, че автомобилът „БМВ“, показан във втората част на видеото, е собственост на 52-годишен жител на село Сеслав. Според полицията той е баща на 15-годишното момче, което се вижда зад волана. Бащата и синът са били установени и отведени в Районното управление в Кубрат, където са дали обяснения по случая.
По данни, предоставени от непълнолетния, вторият автомобил – „Фолксваген“, е собственост на семейни приятели, които живеят във Франция. За изясняване на всички факти разследващите са иззели мобилен телефон, който ще бъде подложен на експертна проверка с цел анализ на съдържащите се в него данни и видеоматериали.
До окончателното приключване на проверката на бащата е съставен протокол за предупреждение. От полицията съобщават, че работата по случая продължава, като предстои да бъдат изяснени всички обстоятелства около заснетото управление на автомобилите и евентуалните нарушения на Закона за движението по пътищата.
Блог Сеслав
0 Коментари
Неуместните и нецензурните коментари ще бъдат изтривани.