Жена от Севар пазарувала с чужда банкова карта на жителка от Беловец

43-годишна жена от кубратското село Беловец е подала сигнал в полицията на 26 юни, след като установила, че от банковата ѝ сметка липсват 260 евро.

За случая съобщават от пресцентъра на ОДМВР – Разград.

След получаване на сигнала служителите на реда незабавно предприели оперативно-издирвателни действия, за да установят начина, по който са били извършени неразрешените трансакции. В хода на разследването станало ясно, че сумата е използвана за заплащане на две поръчки, направени чрез популярната интернет платформа Temu.

Разследващите установили, че покупките са извършени от 40-годишна жена от село Севар. По първоначални данни тя наскоро закупила мобилен телефон от заложна къща, без да подозира, че в устройството са останали запаметени данните на дебитна карта на предишен ползвател. Вместо да премахне информацията, жената използвала запаметените банкови данни, за да плати две онлайн поръчки на обща стойност 260 евро.

В рамките на разследването мобилният телефон, както и получените пратки, са били доброволно предадени на органите на реда с протокол. Работата по случая продължава.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 249, ал. 1 във връзка с чл. 26, ал. 1 от Наказателния кодекс. Законът предвижда, че всеки, който използва платежен инструмент или данни от платежен инструмент без съгласието на неговия титуляр, когато деянието не представлява по-тежко престъпление, се наказва с лишаване от свобода от две до осем години и с глоба в размер до двойния размер на неправомерно получената сума.

Разследването по случая продължава под наблюдението на компетентната прокуратура, като предстои да бъдат изяснени всички факти и обстоятелства около неправомерното използване на банковите данни.





Блог Сеслав
Коментирай

Публикуване на коментар

0 Коментари